Training Day - praktické rady

10. února 2021 - 13. února 2021
Training Day - praktické rady
Lipno Ice Marathon Training Day se blíží a spousta z vás začíná klást poměrně zásadní otázky. Zde najdete pár odpovědí.

Jak bude Training Day probíhat?

Zjednodušeně řečeno jako kakýkoliv jiný sobotní den, který chcete strávit pohybem v přírodě. Jediný rozdíl spočívá v tom, že se postavíte na start pořádné výzvy - překonání naší pověstné trati a letos pravděpodobně celé po ledě. 

Je nějaký organizovaný start?

Jedním slovem: NE. Z důvodu vládních nařízení byste se neměli s ostatními sportovci potkat, doporučujeme si tedy start naplánovat individuálně dle vašich potřeb. Startovní bod bude označen přímo v kempu Jestřábí. Z hlediska vaší vlastní bezpečnosti doporučujeme vyrazit na trať co nejdříve. Vydejte se na trať tak, abyste se vrátili ještě před setměním. Nejzazší dobu startu pro pomalejší běžce doporučujeme před polednem. Pro ty rychlejší maratonce nejdéle do 13:00. Později už se na maratonskou trať raději nevydávejte. 

Mám si vzít nesmeky nebo boty s hřeby?

Co si na nohy obujete je čistě na vás, nicméně letos je trasa vyznačená na ledě, a proto je asi opravdu využijete. Povrch je pod sněhem kluzký (to se dá u ledu očekávat) a ohřebované boty nebo nesmeky udělají velkou práci s trakcí za vás. Dobré obutí vám zajistí třeba boty od INOV-8, našeho nového partnera závodu a letos tedy akce Training Day.

Co bych měl(a) mít s sebou?

Vzhledem k tomu, že se letos váš výkon měří prostřednictvím technologie Orgsu, určitě doporučujeme telefon ve vodotěsném obalu a to i z hlediska vaší bezpečnosti. V případě, že byste měli na ledě problémy, není nic jednoduššího, než zavolat si o pomoc.  Vzhledem k absenci podpůrného týmu, občerstvení a záchranářů doporučujeme mít s sebou vlastní občerstvení (pitná voda, gel, tyčinky apod.), náhradní oblečení ve vodotěsném obalu a světlo (čelovka, chem. světlo apod.), s sebou můžete přibalit i termoizolační folii pro případ nouze a k zahození není ani píšťalka a ledové bodce (na vyproštění v případě, že byste se prolomili).

Ano - je to batoh plný věcí a určitě se s ním nepoběží lehce, nicméně vybavení, které s sebou budete mít, může zachránit v případě nouze život vám nebo komukoliv z ostatních. Myslete především na své bezpečí, sportu zdar a nezapomeňte si u výdejního okénka vyzvednout své občerstvení a finisherskou placku - samozřejmě až po překonání trati!

Těšíme se na vás v sobotu! 

Váš tým LIM!

 

Kemp Jestřábí 1
Lipno Naplno
Lakeside
Kitesport
MOLO
Orgsu
Černá v Pošumaví
Houbis