Testovali jsme za Vás! - NESMEKY

21. ledna 2017 - 11. února 2017
Testovali jsme za Vás! - NESMEKY
Lipno Ice Marathon 2017 se blíží a spoustu z Vás možná trápí otázka, co si obout na nohy. Trať povede nerovnoměrným terénem a na zamrzlé ploše Lipna se budete muset utkat nejen se sněhem a ledem různých kvalit, ale pravděpodobně narazíte i na vodní kapsy. Počítejte tedy s tím, že si své vymazlené běžecké boty dost možná i namočíte. Jak si "okovat" svoje boty, aby Vám to na ledu neklouzalo, se dozvíte v článku.

Nesmeky sice nejsou mačky, ale pomáhají zlepšit stabilitu a trakci zvláště na "vodorovné" ploše jakou je zamrzlá i zasněžená vodní hladina.

Jak už víte, jedním z partnerů závodu je i Naled.cz, výhradní dovozce nesmeků značky DueNorth, a právě jejich nesmeky jsme testovali v našich podmínkách. Tady jsou naše postřehy:

Nesmeky DueNorth - typ AP (All Purpose)  - Jde o nejdražší a nejtěžší model.  Nesmeky jsou nejrobustnější a nejlépe  drží na noze i na nerovném terénu a přechodech do občasného hlubšího sněhu. Dle dodavatele je také životnost gumového tělesa nejvyšší díky nejtužší gumové směsi. Pro případ, že byste o nějakou tu "bodlinu" přišli, jsou v balíčku 2 náhradní! Tyhle nesmeky ale maraton určitě vydrží!

Nesmeky DueNorth - typ LI (Light Industrial) - Tento typ nesmeků jsme si zamilovali. Jde o středně drahý, středně těžký model použitelný na občasných nerovnostech a nárazově také v hlubším sněhu. Dodavatel uvádí, že má o něco menší životnost oproti AP, protože má měkčí gumovou směs. Obrovskou výhodou je ale existence pouze 2 velikostí pro většinu "dospělých" bot, takže nemusíte moc laborovat, jak velké vlastně chcete. Velmi dobře je nasadíte a sundáte. Jsou uživatelsky velmi příjemné. V balíčku jsou také náhradní "bodliny", takže už záleží jen na Vás, zda vsadíte na jistotu s AP nebo lehčí verzi LI.

Nesmeky DueNorth - typ EV (Everyday) - A na závěr tu máme nejlevnější a nejlehčí typ použitelný na hladkých rovných površích (ledu a zmrzlém sněhu). Jak jste si správně všimli - hladkých a rovných - a to se našeho extrémního závodu už tolik netýká. Riziko sesmeknutí z boty v návějích a trochu hlubším sněhu je vyšší, vy tedy musíte rozhodnout, zda chcete riskovat ztrátu nesmeků ve sněhu přímo při závodě a zda se nevyplatí investovat trochu více do jistoty a typu prověřeného v drsnějších podmínkách. Náhradní hroty jsou opět samozřejmostí. Dodavatel také uvádí menší životnost gumové směsi i proti LI (směs je sice stejně měkká jako u LI ale je tam o trochu méně materiálu). Stejná výhoda oproti AP ovšem je, že mají také jen 2 velikosti pro všechny typy dospělé obuvi. S tímto typem nesmeků se nemusíte bát vyrazit fandit, podpořit svého kamaráda při běhu, a nebo vyrazit na trénink před závodem na pěkně zmrzlý rybník.

 

A teď už je to na Vás závodníci! My Vám slibujeme, že Ti z Vás, kteří dorazí do cíle mezi prvními, se na své nesmeky mohou těšit při závěrečném vítězném ceremoniálu a ani ostatní nepřijdou zkrátka. Partner závodu Naled.cz má pro Vás opravdu našlapané výhodné balíčky! A navíc všem registrovaným závodníkům nabízí slevu 30% na nákup nesmeků ještě před závodem!

 

Kemp Jestřábí 1
Lipno Naplno
Lakeside
Kitesport
MOLO
Orgsu
Černá v Pošumaví
Houbis