Použijte nesmeky, abyste se nesmekli!

03. února 2018 - 10. února 2018
Použijte nesmeky, abyste se nesmekli!
Tradičním partnerem závodu Lipno Ice Marathon je společnost CZ BMI s.r.o. dodávající na český trh nesmeky značky DueNorth, které jako jediné mají hroty z karbidu wolframu. Výrobcem těchto nesmeků je společnost Sure Foot Corp. ze Severní Dakoty v USA. Pro letošní ročník máme připraveny tři varianty tratě, a tak jsme za Vás zjistili, které nesmeky budou pro letošek ty nejlepší!

Kdo bedlivě sleduje naše stránky, ví, že máme připraveny tři varianty tratě. Které nesmeky budou ty nejlepší? Na to jsme se zeptali těch, kteří jim opravdu rozumí.

Pro ty, kteří chtějí vědět opravdu více, nebo jsou pro ně nesmeky novinkou, naleznou podrobné informace k nesmekům DueNorth zde. A nyní k těm doporučením...

Optimální variantou letos budou nesmeky model LI, nebo AP. Model EV je nejméně vhodný pro běh v nerovném a nezaledněném terénu. Čím více se poběží po březích a nikoli po ledu, nebo čím více se bude střídat hladký led s nerovným ledem, případně sněhovými návějemi, tím výhodnější bude použití nejrobustnějšího, a tím i nejtěžšího, modelu AP.  Pokud se více poběží po rovnějším a méně zavátém ledu, tím výhodnější bude lehčí model LI, nebo dokonce v případě hladkého ledu, zcela nejlehčí model EV. Vloni se celá trať běžela po  zamrzlém Lipně na velmi nerovném, lépe řečeno hrbolatém, ledu bez hlubších sněhových návějíI tak několik běžců  absolvovalo celou maratonskou trať také s modelem nesmeků  EV a v cíli si svou volbu pochvalovali.

Stále nemáte jasno a potřebujete ještě více informací? Výběru vhodného typu nesmeků se odborníci na slovo vzatí věnovali zde, takže teď už vám vůbec nic nebrání v tom, abyste na své boty navlékli nesmeky, které vám budou nejlépe sedět.

A nezapomeňte! Pro všechny registrované závodníky Lipno Ice Marathonu s uhrazeným startovným platí až do 28.2.2018 30% sleva na nákup veškerého zboží nabízeného společností CZ BMI s.r.o. 

 CZ BMI, s.r.o. 

 

Všichni, kdo si od 3.2. do 9.2.2018 zakoupí od společnosti CZ BMI, s.r.o. jakýkoli model nesmeků, získají při své registraci slevu na startovném v Lipno Ice Marathonu 2018 ve výši 400,- Kč. A to se vyplatí!

Teď už víte k nesmekům všechno, na co jste se možná chtěli zeptat, tak finišujte s laděním formy. Za 6 dní vybíháme!

Kemp Jestřábí 1
Lipno Naplno
Lakeside
Kitesport
MOLO
Orgsu
Černá v Pošumaví
Houbis