Lipno Ice Marathon Training Day - bezpečnost

11. února 2021 - 13. února 2021
Lipno Ice Marathon Training Day - bezpečnost
Jak je to s bezpečností? Čtěte!

Drazí sportovci - vyvstávají mezi vámi otázky, zda bude led dost silný, bezpečný a co by se mohlo stát, kdyby někde nebyl...

Na to vám jednoduše lze odpovědět pouze pravdivě, a tedy: Stát se může cokoliv, kdekoliv a kdykoliv. Budete se pohybovat po přírodním ledu a opravdu na vlastní nebezpečí! Po trase nebudou k dispozici ani občerstvovači, podpůrný tým a ani záchranáři. Prosíme vás tedy, dbejte našich doporučení a vybavte se do závodu následovně:

Co bych měl(a) mít s sebou?

Vzhledem k tomu, že se letos váš výkon měří prostřednictvím technologie Orgsu, určitě doporučujeme telefon ve vodotěsném obalu a to i z hlediska vaší bezpečnosti. V případě, že byste měli na ledě problémy, není nic jednoduššího, než zavolat si o pomoc.  Vzhledem k absenci podpůrného týmu, občerstvení a záchranářů doporučujeme mít s sebou vlastní občerstvení (pitná voda, gel, tyčinky apod.), náhradní oblečení ve vodotěsném obalu a světlo (čelovka, chem. světlo apod.), s sebou můžete přibalit i termoizolační folii pro případ nouze a k zahození není ani píšťalka a ledové bodce (na vyproštění v případě, že byste se prolomili).

Užitečné informace k pohybu na ledu naleznete i na stránkách Uvodybeznehody.

Poplatek 200,- Kč není startovné, nezajišťuje vám zdravotně-záchranný dozor, ale servis měření času, občerstvení a památeční finisherskou medaili! Vybavte se dostatečně, uložte si do telefonu potřebná nouzová čísla a nebuďte lhostejní v případě, že by byl někdo na ledě v nouzi a myslete hlavně na svou bezpečnost.

Trasa povede na ledu nedaleko břehu, budete-li mít pochybnosti, můžete se pohybovat i po souši, kilometrové kolíky se ale nacházejí na ledové ploše!

V sobotu na viděnou.... dodržujte rozestupy a noste roušky! 

Těšíme se na vás!

Tým LIM

Kemp Jestřábí 1
Lipno Naplno
Lakeside
Kitesport
MOLO
Orgsu
Černá v Pošumaví
Houbis